Wykorzystanie syropów smakowych

Bez kategorii

Written by:

Wykorzystanie syropów smakowychSyropy smakowe mają szerokie zastosowanie. Można ich używać do wielu gotowych dań i wzbogacać ich smak. Świetnie sprawdzają się np. do budyniu czy kaszy manny. Tu szczególnie dobrze pasuje syrop z owoców, np. malinowy, truskawkowy czy wiśniowy. Fani egzotycznych smaków powinni wypróbować syrop z kiwi czy owocem z granatu.

Prawdziwą karierę robią jednak syropy smakowe w barach i pubach, gdzie serwuje się je na różne sposoby w drinkach i koktajlach. Kolorowe syropy świetnie urozmaicają shoty i umożliwiają tworzenie prawdziwych dzieł sztuki. Również drinki zyskują na użyciu syropów smakowych.

Efektowny koktajl

Na czym polega ich niezwykłość? Już kilka kropelek syropu może zamienić zwykły sok z wódką w niecodzienny i efektowny koktajl. Świetnym przykładem tego może być syrop do drinków o smaku Blue Curacao, który nadaje napojowi intensywnego, niebieskiego koloru. Takie drinki z pewnością zachwycą wszystkich gości i sprawią, że zostaniesz legendarnym gospodarzem imprezy. Syropy smakowe są popularne także w kawiarniach, gdzie z ich pomocą można wyczarować najróżniejsze kawy. Klienci chętnie kupują kawy sezonowe, dlatego jesienią można wykorzystać syrop o smaku prażonego jabłuszka, a zimą ten z aromatem piernika, tworząc prawdziwie świąteczny klimat.

Kawa kokosowa

W ciągu roku można podawać kawy z tymi syropami, które są szczególnie lubiane. Prostą kawę kokosową wyczarujesz, gdy podasz kawę z ekspresu z mlekiem kokosowym, wiórkami kokosowymi i syropem kokosowym, a kawę toffi uzyskasz, gdy do kawy dodasz odrobinę karmelu i syropu tofii. Możesz również wyczarować przepyszną kawę waniliową, dodając do naparu kilka gałek lodów waniliowych i bitej śmietany i polewając całość przepysznym syropem waniliowym. Istnieje nieskończona ilość kombinacji dań i napojów, jakie możesz wyczarować przy użyciu najróżniejszych syropów smakowych. Tak naprawdę jedyne, co cię ogranicza, to twoja wyobraźnia, dlatego nie bój się eksperymentów – składy niektórych drinków brzmią naprawdę niedorzecznie (syrop smakowy i pieprz?!), a okazuje się, że są przepyszne.