Pyszne konfitury

Zdrowie i urodaZdrowy tryb życia

Written by:

Pyszne konfiturySezon wakacyjny to czas bogaty w dojrzałe produkty sezonowe Owoce letnie są wówczas najsmaczniejsze, mają najwięcej witamin, a ich cena jest przystępna. Warto wówczas robić konfitury z owoców, których smakiem można cieszyć się przez cały rok.

Nadają się do tego właściwie wszystkie owoce, mogą to być truskawki, maliny, śliwki czy wiśnie. Aby były to smaczne konfitury korzystać najlepiej ze sprawdzonych przepisów, które często posiadają nasze mamy czy babcie.

Wiele propozycji

Wiele propozycji i inspiracji można znaleźć również w Internecie, gdzie znajdują się zarówno przepisy, jak i piękne zdjęcia. Konfitura jest przetworem spożywczym, który uzyskuje się przez gotowanie owoców w syropie z cukru. Należy jednak pamiętać, że aby wyszły nam smaczne konfitury, trzeba używać dojrzałych i słodkich owoców. Nieodpowiednie są tutaj owoce niedojrzałe albo uszkodzone. Konfitury z owoców wykorzystać można do rozmaitych dań. Tworzenie konfitur to czasem pracochłonny proces, ale ich zalet jest bardzo wiele. Nadają się do jedzenia bezpośrednio na kanapkach, służą jako składniki wypieków i deserów, mogą być także dodatkiem do mięs czy makaronów. Konfitura zrobiona w domu różni się znacząco od tych sklepowych.

Pyszne i zdrowe

Te gotowe, które znaleźć można w sklepie, nierzadko zawierają substancje chemiczne i konserwujące, które nierzadko mogą zaszkodzić naszemu zdrowiu. Dzięki własnej produkcji konfitur możemy również zaskoczyć naszych gości, podając im dania zawierające nasz własnoręcznie zrobiony produkt. Konfitury z owoców mogą również stanowić ozdobę dla naszego domu, gdy wykorzystamy do ich produkcji piękne słoiczki i nakrętki, a także ozdobimy je kreatywnie stworzonymi etykietami. Własnoręcznie robione konfitury mogą być także oryginalnym prezentem dla naszych bliskich, którzy nie robią samodzielnie przetworów z owoców sezonowych. Konfitura najlepiej smakuje na świeżym pieczywie, najlepiej takim, które samodzielnie upiekliśmy w domu. Do takiej kanapki można również dodać odrobinę masła, aby podkreślić jej smak.