Nocna pielęgnacja skóry

Zdrowie i uroda

Written by:

Nocna pielęgnacja skóryTy śpisz, a Twoja skóra może się zregenerować. Nie od dziś wiadomo w końcu, że sen jest zbawienny nie tylko dla Naszego organizmu, ale także i dla kondycji Naszej cery. Tym bardziej warto zadbać o nocną pielęgnację i poszukać idealnych do tego celu dla Nas produktów. Krem na noc to tak samo ważny kosmetyk jak krem używany pod makijaż czy do codziennej pielęgnacji twarzy. Taki krem na wieczór używany jest codziennie, po demakijażu i dokładnym oczyszczeniu, czy nawet peelingu twarzy.

Nie warto więc traktować tego produktu „po macoszemu” i wybrać pierwszy lepszy. Tak samo jak dbamy o to, by Nasz krem na dzień spełniał wszystkie oczekiwania i odpowiadał potrzebom Naszej skóry taką samą funkcję pełnić powinien krem stosowany wieczorem.

Szybsza i efektywniejsza regeneracja

W nocy Nasza skóra ma szansę zregenerować się szybciej i efektywniej. Niemniej jednak musimy jej w tym pomóc. A pomoc ta polega nie tylko na dobrym jej przygotowaniu do snu (a więc: oczyszczeniu, zmyciu makijażu, tonizowaniu, wymyciu specjalnym żelem czy zastosowaniu peelingu i maseczki), ale także na wyborze odpowiedniego produktu, który nałożymy na skórę na całą noc. Dobry krem to klucz do sukcesu. Nie warto więc na nim oszczędzać, choć też wydawanie dużej sumy, tylko, ze względu na chwytliwą nazwę i dobre opakowanie, nie ma większego sensu. Zwracajmy uwagę przede wszystkim na składniki zawarte w kremie, na jego działanie i na dostosowanie składu do potrzeb i kondycji Naszej skóry.

Dobór kosmetyków

W ocenie tego ostatniego punktu pomoże kosmetolog lub doradca w dobrej drogerii przeszkolony właśnie w zakresie doboru kosmetyków pielęgnacyjnych. Co ważne kremy warto co jakiś czas zmieniać i testować nowe. Skóra bardzo szybko przyzwyczaja się do składników odżywczych zawartych w danym produkcie i może przestać na nie reagować właściwie. Przez to efekt działania kremu przestanie być widoczny, a Nasze zadowolenie z tego produktu znacząco spadnie. Warto więc wybrać dla siebie 2 lub 3 sprawdzone kremy i stosować je zamiennie, na przykład po jednym opakowaniu w cyklu pielęgnacji skóry.
Czytaj więcej na: http://www.lirene.pl/artykuly/kremy-na-noc