Mąka Poznańska do pieczenia

Bez kategorii

Written by:

Mąka Poznańska do pieczeniaO czym najczęściej myślimy, kiedy przystępujemy do pieczenia? O tym oczywiście, żeby ciasto pięknie wyrosło, upiekło się dobrze, a co najważniejsze nie miało zakalca. Te wszystkie życzenia zostaną spełnione pod warunkiem, że użyjemy odpowiedniego typu mąki.

Jak najbardziej. Nie zawsze bowiem zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważny jest jej wybór i nie zawsze przywiązujemy wagę do tego, jakiego rodzaj mąki powinniśmy używać. Odgrywa to kluczową rolę w przypadku określonych wyrobów typu kluski, ciastka, pierogi czy nawet wszelkiego rodzaju wypieki drożdżowe.

Czy wybór mąki ma znaczenie?

Jeżeli wydaje się Państwu, że dobór mąki do odpowiedniego wypieku nie ma znaczenia, to jesteście w błędzie. Jakość końcowego produktu zależy przede wszystkim od konsystencji mąki. Nie ulega wątpliwości, że głównym czynnikiem wpływającym na wartość wypieku jest przede wszystkim rodzaj mąki. Mąka poznańska to jeden z najlepszych gatunków wyrobów zbożowych dostępnych na polskim rynku. Doskonale sprawdzi się w trakcie przygotowywania ciasta na rogaliki, kluski, pierogi, a także na wypieki drożdżowe z uwagi na swoją kleistość. Otrzymywana z pszenicy mąka poznańska to produkt, który najlepiej nadaje do wypieku tak zwanych słodkości.

 Zasmażki i sosy

Z bardzo prostej przyczyny. Dzięki odpowiedniej kleistości tego typu mąki mamy gwarancję, że przygotowywane przez nas sosy bądź zasmażki nie będą miały grudek, a co więcej, ich jedwabista płynność doda potrawom wykwintnego smaku. Świadczy to niezbicie o tym, że dobór mąki do rodzaju wyrobu ma zasadnicze znaczenie i wcale nie jest rzeczą obojętną, na jaki gatunek mąki zdecydujemy się w sklepie. W domowych warunkach rzadko wypiekamy chleb, więc wybierając mąkę, warto zdecydować się na mąkę pszenną, ponieważ ma ona liczne zastosowania i dzięki temu w każdej chwili – niezależnie od tego, co będziemy chcieli upiec czy ugotować – będziemy mieli potrzebny produkt pod ręką.

Szczegóły na: http://www.jedzpij.pl/maka_poznanska