Jak dopasować odpowiedni podkład ?

Zdrowie i uroda

Written by:

Jak wiadomo w dzisiejszych czasach prawie każda kobieta używa podkładu. Wiąże się to nie tylko z faktem, że każdy chce wyglądać jak najlepiej, ale również z tym, że podkład również pełni funkcje ochronne skóry.

Ważne jest jednak odpowiednie dopasowanie podkładu do typu naszej cery.

Dopasuj do cery

Najlepszy podkład dla cery przetłuszczającej się to lekki, którego konsystencja jest raczej rzadka. Najgorszym co możemy zrobić, to na skórę przetłuszczającą się nałożyć dodatkowo tłusty podkład. Może on znacznie pogorszyć jej stan. Z kolei do skóry skłonnej do przesuszania powinniśmy stosować gęsty krem, który dodatkowo ją nawilży. Oprócz tego do skóry starzejącej się powinniśmy używać fluid kryjący, który zakryje wszystkie jej niedoskonałości.

Odpowiedni kolor

Oprócz dopasowania odpowiedniego podkładu do rodzaju cery, powinniśmy również dopasować go do koloru naszej cery. Warto pamiętać o takiej zasadzie, że podkład musi być o pół tonu ciemniejszy albo jaśniejszy od koloru naszej cery. Jeżeli podkład będzie zbyt ciemny, to będzie odznaczał się znacznie na tle naszej szyi i skóry. Jeżeli z kolei będzie zbyt jasny, to nie będzie w stanie zakryć naszych niedoskonałości. Do cery starzejącej się powinno się używać podkładów rozświetlających, które odwrócą uwagę od zmarszczek i innych niedoskonałości, związanych ze starzeniem się cery.

Jakość podkładu

Jak dopasować odpowiedni podkład ?Warto również zwracać uwagę na jakość podkładu i czy zawiera jakieś witaminy, które odpowiednio wpływają na cerę. Podkład kryjący, nawet jeśli będzie odpowiednio maskował nasze niedoskonałości, może okazać się szkodliwy dla naszej cery. Dlatego też, tak ważne jest kupowanie kosmetyków ze sprawdzonych firm, przy których mamy pewność, że nie pogorszą stanu naszej skóry.  Czasem warto zapłacić więcej i być pewnym jakości produktu, niż wydać mniej i zaszkodzić sobie tym. Warto wypróbować parę firm kosmetycznych a następnie pośród z nich zdecydować, który podkład jest dla nas najlepszy. Nie warto radzić się znajomych, ponieważ coś co nam odpowiada, nie zawsze będzie odpowiadać innym.