Czy można walczyć z cholesterolem bez leków?

Zdrowa dieta

Written by:

Czy można walczyć z cholesterolem bez leków?Coraz większa część naszego społeczeństwa ma problemy ze złym cholesterolem. Okazuje się, że jego poziom u wielu osób znacznie przekracza normy na świecie. Wynika to oczywiście z prowadzenia złego trybu życia i z niewłaściwego trybu odżywiania. Najczęściej problemy z cholesterolem stwierdzane są u mężczyzn, ale pojawiają się również wśród kobiet, a nawet dzieci. Postęp cywilizacyjny niestety ma ogromny wpływ na to, jaki jest stan naszego zdrowia.

Wiele osób każdego dnia zażywa leki obniżające poziom cholesterolu we krwi. Okazuje się jednak, że przynajmniej w początkowych fazach leczenia, wcale nie jest potrzebne przyjmowanie leków. Lekarze często przepisują je dla świętego spokoju, a zapominają o tym, że pacjent może sam wyregulować swój poziom złego cholesterolu.

Zmiana diety i sposobu odżywiania

Przede wszystkim, należy najpierw zmienić całkowicie dietę i sposób odżywiania się. Posiłki powinny być regularne. Najlepiej, żeby było ich około pięciu i żeby zjadać je o stałych porach i z równymi odstępami czasu. Dania powinny być lekkie i niewielkie. Najlepiej, żeby najwięcej miejsca na talerzu zajmowały zielone warzywa pod różną postacią. Mięso oraz węglowodany mogą stanowić niewielką część talerza. Oczywiście, wszystko powinno być gotowane na parze lub pieczone. Nie wolno smażyć niczego i panierować, ponieważ znacznie podnosi to poziom cholesterolu. Dietetycy wskazują również, że warto każdego dnia spożyć płatki owsiane na śniadanie. Pomagają one skutecznie obniżyć cholesterol w naszej krwi.

Aktywność fizyczna

Nie wolno zapominać również o wysiłku fizycznym. Jest on bowiem kluczem do sukcesu. Pacjenci o wysokim poziomie cholesterolu we krwi bezwzględnie powinni zacząć się ruszać, najlepiej każdego dnia. Nie musi być to ciężki wysiłek fizyczny. Wystarczy, żeby każdego dnia do pracy chodzić na piechotę, a w weekendy jeździć z rodziną na rowerze lub pływać na basenie. Taka postawa bardzo szybko powinna przynieść pożądane efekty. Oczywiście, koniecznie trzeba też odstawić używki, takie jak alkohol , czy papierosy w takiej sytuacji.

Więcej: https://rodzinazdrowia.pl/obnizanie-cholesterolu-bez-lekow-to-moze-sie-udac